شهر فرش کاشان , گنجینه ای از تنوع و زیبایی

ما توانستیم با افتخار شهر فرش اینترنتی ایجاد کنیم و با نام مرکز فرش ایرانیان اقدام به عرضه مستقیم فرش باکیفیت از تولید کننده به مصرف کننده نماییم و رضایت مشتریان را جلب کنیم.

ارائه محصولات درجه یک و باکیفیت بالا و قیمت مناسب اولویت اول ما بوده است و در این خصوص ضمانت نامه کتبی جهت تضمین کیفیت ,خدمت به مشتریان گرامی ارائه میگردد.

شما میتوانید کلکسیونی از فرش 700 شانه با تراکم 2550 و فرش 1000 شانه با تراکم 3000 یا فرش 1200 شانه تراکم 3600 در سایت مرکز فرش ایرانیان مشاهده و اقدام به خرید نمایید.

قیمت فرش در شهر فرش کاشان بسیار مناسب و قابل تامل می باشد زیرا ما اقدام به فروش مستقیم محصولات بدون واسطه کرده ایم و فقط به صورت اینترنتی اقدام به فروش نموده ایم تا تمام مردم کشور به این فرش ها دسترسی داشته و با خیال راحت خرید نمایند.

پیشنهاد میکنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید :   ما اطلاعات دقیقی برای انتخاب و خرید فرش مناسب منزلتان بهتون میدیم

چرا کاشان را شهر فرش ایران مینامند؟

در این بین کاشان شهر فرش ایران تلقی میشود. زیرا بیش از ۱۲۰۰ واحد بافندگی با بهره‌گیری از مدرن ترین ماشین آلات ، در حال تولید فرش ماشینی و ارسال به تمامی نقاط ایران و خارج از ایران میباشد.

میزان تولید فرش ماشینی قابل مقایسه با فرش دستباف نیست و روزانه بطور میانگین ۲۵ تخته فرش توسط هر ماشین تولید می‌شود که پس از مراحل پرداخت سطح فرش،آهار پشت فرش،ریشه و زیکزاک و همچنین پس از تایید کیفیت توسط مدیران کنترل کیفی بسته بندی شده و به انبار شرکت منتقل می‌شوند. (تاریخچه فرش ایرانی)

ویدئو زیر رونمایی از پیشرفته‌ترین دستگاه تولید فرش ماشینی را نمایش میدهد و اطلاعات دقیق از صنعت فرش و اینکه کاشان به عنوان شهر فرش ایران و قطب تولید فرش در جهان میباشد.

مهمترین مورد در قیمت فرش

مهمترین موضوع درباره قیمت فرش شهر فرش کاشان در مقایسه با شهر فرش تهران کیفیت فرش ماشینی و رنگ مصرفی آن است که باید نرم و لطیف و بدون پرزدهی باشد تا فضای منزل و حتی لباس مصرف‌کنندگان دچار پرز فرش نگردند و علاوه بر آن شما در شهر فرش کاشان بدون هیچ هزینه اضافه انبارداری و مدیریت و نگهداری مجموعه های بزرگ نمایشگاهی به صورت مستقیم از کارخانه خرید می نمایید و تمام محصولات دارای ضمانت نامه کتبی نیز می باشد.

از دیگر موارد کیفیت فرش ماشینی تراکم عرضی و طولی آن است. تراکم عرضی همان تعداد شانه در یک متر عرض فرش است که با فرش ۷۰۰ شانهفرش ۱۰۰۰ شانه ، فرش ۱۲۰۰ شانه و فرش ۱۵۰۰ شانه شناخته میشود. تراکم طولی نیز تعداد پودهای بکار رفته در یک متر طول فرش می باشد که معمولترین تراکمها ۲۵۵۰ ، ۳۰۰۰ ، ۳۶۰۰ و ۴۵۰۰ می باشد. هرچه تراکم عرضی و طولی فرش بیشتر باشد، فرش ریزبافت تر شده ودرنتیجه فرش زیباتر و توپر تر میشود.

مورد آخر در کیفیت فرش میزان بلندی ریشه آن است که استاندارد آن برای فرش ۷۰۰ شانه ۹ میلیمتر با ۱ میلیمتر تلورانس ، برای فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ میلیمتر با ۱ میلیمتر تلورانس و برای فرش ۱۲۰۰ شانه ۷ میلیمتر با ۱ میلیمتر تلورانس می باشد.

« استفاده از رنگها در فرش ماشینی »

امروزه اکثر فرشهایی که طراحی میشوند،شامل نقشه های شلوغ و پر گل و بوته می باشند که اکثر رنگها را با ظرافت خاصی کنارهم قرار داده است و فقط یک یا دو رنگ غالب در آن وجود دارد که رنگ فرش را با آن رنگ غالب ( رنگ بوم ) معرفی میکنند.
در این شهر فرش به توضیح چند رنگ که در فرش بعنوان رنگ غالب ( رنگ بوم ) استفاده می گردد می پردازیم.

رنگ کرم:

از لحاظ بصری رنگ کرم روشن یا سفید درک بالایی از فضا میدهد و فضا را بازتر نشان میدهد.
این رنگ حس تمیزی،پاکی،معصومیت و رهایی را برای انسان به همراه دارد.
از آنجا که این رنگ چشم را نمیزند و همیشه شیک و برازنده است ، برای مدت طولانی میتواند مهمان دکوراسیون شما باشد.
همچنین در صورت کدر شدن پس از چند سال استفاده ،با یکبار شستشو مثل روز اول زیبا و روشن میگردد.
پس توجه داشته باشید که استفاده از رنگهای روشن را تنها بدلیل کدر شدن از ذهن خود حذف نکنید.

رنگ مشکی:

رنگ مشکی که در فرش ، سرمه ای نیز نامگذاری شده است از رنگهایی است که در چند سال اخیر مورد استقبال قرار گرفته است.
مشکی رنگی است که قدرتمندی،سلطه طلبی،ثروت و اعتبار را القا میکند و بدلیل خنثی بودن ، با هر رنگ دیگری که استفاده شود فوق العاده میشود.
البته برای سبک کلاسیک در دکوراسیون ترکیب رنگ کرم_مشکی بهترین انتخاب است.

رنگ آبی:

آبی خستگی را از ذهن میزداید و باعث ایجاد نشاط ، آرامش ، سردی و وفاداری میگردد.
این رنگ اساساً تسکین دهنده بوده و هیچگاه خسته کننده نخواهد بود.
آبی مورد استفاده در فرشها اغلب آبی فیروزه ای و آبی کاربنی هستند که با توجه به دیگر لوازم منزل میتواند زیبایی دکوراسیون منزلتان را دوچندان کند.

 

چند نکته‌ی ریز در ارتباط با راهنمای خرید فرش ماشینی :

1- اگر بچه در منزل دارید و فکر می‌کنید که احتمال کثیف شدن فرش‌تان زیاد است، بهتر است به دنبال خرید فرش‌هایی با رنگ تیره و طرح‌های شلوغ باشید تا لااقل کم‌تر کثیفی فرش جلوه داده شود و نیاز کم‌تری به شستشوی فرش باشد.

2- فرش‌هایی که رنگی روشن دارند می‌توانند فضای خانه را بزرگ‌تر از آن چه که هست نشان دهند. بنابراین اگر خانه‌تان نسبتاً کوچک است و می‌خواهید بزرگ‌تر جلوه کند می‌توانید به دنبال خرید فرش‌های با رنگ روشن باشید.

3- افزون بر موارد فوق، باید حتماً از یک فروشگاه معتبر جهت خرید فرش ماشینی اقدام کنید. هر فروشگاهی مخصوص خرید نیست. پیش از خرید بهتر است تحقیقی در مورد بهترین فروشگاه‌های انجام دهید و پس از اطمینان از اعتبار و حسن شهرت یک فروشگاه، آن را برای خرید انتخاب کنید. این فروشگاه، مستقیماً از کارخانه فرش را عرضه می‌کند.